Jak nosić kurtkę w zależności od koloru?
Męskie kurtki występują już dosłownie we wszystkich możliwych odcieniach. Wcale nie muszą być ciemnoszare czy czarne. Nie muszą mieć też jednolitego wykończenia, bo spokojnie może wystąpić na nich wzór kultowej kraty, cienkie pionowe pasy albo jakiś pojedynczy ozdobny element, naszyty na kurtkę wyłącznie z tyłu lub pokrywający jej rękawy.
Jak więc nosić kurtkę w zależności od koloru? Co pasuje do czarnej skórzanej ramoneski, a co do lekkiej niebieskiej wiatrówki lub bordowej bomberki męskiej? W każdym z wymienionych przypadków pojawia się wiele propozycji stylistycznych. A każda z nich jest inna i pozwala na uzyskanie odmiennego stylistycznego efektu.
Kurtka beżowa
Beż to kolor należący do szerokiej palety barw, w której znajdzie się miejsce i dla jego bardzo jasnej, zabielonej i tej niemalże karmelowej odmiany. Udane zestawienie stworzą dodatki w barwie brązowej o tonacji dopasowanej do tonu kurtki, zielonej (najlepsza będzie lekko ciemniejsza, ale wciąż głęboka zieleń) oraz bordowej. Jeżeli woli się jeszcze prostsze i bardziej uniwersalne rozwiązania, można zdecydować się na zestawienie beżu z granatem lub czernią. Te kolory zawsze wyglądają razem dobrze i zawsze nadają stylizacjom klasy.
Kurtka bordowa
Z kolorem kurtki można nieco bardziej poszaleć i odejść od czerni, wybierając dla siebie zjawiskowy odcień bordo. Pomimo swojej intensywności i oryginalności jest on jedną z klasycznych propozycji kolorystycznych, skojarzoną z elegancją, gatunkowością i dobrym wyczuciem stylu. Bordowa kurtka daje ciekawy efekt wizualny. Wprowadza do stroju szyk, a zarazem jest podkreśleniem dla żywej osobowości i mocnego charakteru mężczyzny, bo oczywiście nie każdy ma odwagę ją na siebie założyć. To właśnie ona powinna grać w stroju pierwsze skrzypce, dlatego najlepiej zestawić ją z dość neutralnymi elementami, czyli np. białą bluzką z dekoltem w serek lub białym t-shirtem i klasycznymi jeansowymi spodniami. Raczej średnim wyborem będą natomiast barwy ciemne, nawet zwykła czerń, gdyż w połączeniu z bordo dają one zbyt ciężki efekt i sprawiają, że sylwetka wygląda na przytłoczoną.
Kurtka czarna
Ponadczasowy klasyk, który na każdym mężczyźnie wygląda dobrze i który zawsze da się jakość wpasować do swojego indywidualnego stylu. Aby wprowadzić do niej trochę rocka, czarną kurtkę wystarczy narzucić na dobrze skrojony czarny t-shirt z monochromatycznym nadrukiem w stylu vintage, wybrać proste jeansy lub jeansy o kroju slim ze zwężanymi nogawkami, a w roli butów zastosować czarne tenisówki lub sztyblety. Czarne kurtki prezentują się zdecydowanie najefektowniej w stylizacjach monochromatycznych. Lubią się z szarością, bielą i oczywiście samą czernią. Po drodze im także z pojedynczymi akcentami w mocniejszych i ciekawszych kolorach, które mogą przyjąć formę nadruku na koszulce, butów lub paska bądź plecaka.
Kurtka granatowa

Dla niektórych mężczyzn taka samą klasyką jak czerń jest natomiast granat. Ciemnoniebieska bomberka męska bywa nawet chętniej wybierana niżeli ta czarna, bo za sprawą swojego ciut jaśniejszego wykończenia ma zdolność do rozjaśniania stroju, a zarazem ożywiania i odmładzania samego mężczyzny. Granat świetnie łączy się z koszulkami i sweterkami w odcieniach bieli oraz delikatnej szarości – ważne jest to, by to co pod nim, było właśnie o kilka tonów jaśniejsze. Zgrany duet utworzy ze spodniami w kolorze ciemnozielonym, a nawet bordowym. Dodatkiem łączącym wszystkie te elementy będą natomiast ciemnobrązowe buty, które dla uzyskania pełnej spójności stylizacji można połączyć z paskiem bądź plecakiem w tym samym kolorze.
Kurtka biała
Na zakończenie coś najmniej typowego, ale za to mogącego przypaść do gustu mężczyznom młodszym, zainteresowanym właśnie takimi ciekawszymi rozwiązaniami. W bieli występują zwykle kurtki zimowe, na ogół dłuższe modele puchowe z kapturami, które są przyozdabiane czarnymi wstawkami – np. czarną podszewką. No i najlepiej łączyć je właśnie z czernią, ewentualnie czerwienią. Tutaj nie można przesadzić z ilością kolorów, by nie uzyskać kiczowatego i mało estetycznego efektu.